NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 OSBE nė Shqipėri kėrkon pėr lista tė mbyllura nė zgjedhjet e 2009

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: OSBE nė Shqipėri kėrkon pėr lista tė mbyllura nė zgjedhjet e 2009   Wed Mar 05, 2008 8:44 pm

Pėrfaqėsuesi i OSBE nė Shqipėri, Robert Bosh, u kėrkoi partive politike tė zgjedhin njė sistem zgjedhor qė tė ketė lista tė mbyllura tė kandidatėve, nė tė cilat votuesit mbėshtesin partitė nė votim nė vend tė kandidatėve tė veēantė pėr deputet. "Unė shpresoj se partitė politike do tė gjejnė njė kompromis mbi reformėn zgjedhore shumė shpejt pasi nuk ka kohė. Janė zgjedhjet parlamentare vitin tjetėr dhe disa ēėshtje duhet tė zgjidhen, siē janė sistemi zgjedhor, regjistri i votuesve , komisionet votuese...dhe nuk duhet tė ketė lista tė hapura," tha Bosh nė Shkodėr, Shqipėria e veriut. Partia Demokratike dhe Partia Socialiste janė dakord mbi ndryshimin, por partitė e vogla mbrojnė mbajtjen e listave tė hapura. Njė komision i posaēėm mbi reformat mblidhet tė hėnėn pėr tė diskutuar sistemin zgjedhor. Basketball Basketball
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
OSBE nė Shqipėri kėrkon pėr lista tė mbyllura nė zgjedhjet e 2009
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: