NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Trotuaret, Bashkia: Tė lirohen deri mė 1 tetor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Trotuaret, Bashkia: Tė lirohen deri mė 1 tetor   Mon Sep 19, 2011 9:56 am

Tregtarėt ambulantė, lokalet dhe baret kanė afat deri mė 1 tetor qė tė lirojnė hapėsirat publike nė tė cilat ushtrojnė aktivitetin e tyre. Njoftimin e bėri Bashkia e Tiranės, e cila u kėrkon tregtarėve, ambulantė, tė licensuar ose jo, tė cilėt ushtrojnė aktivitetin e tyre nė trotuaret e qytetit, tė fillojnė lirimin e tyre.
“Bashkia e Tiranės, u bėn thirrje pronarėve tė lokaleve, bareve dhe restoranteve, tė cilėt kanė zėnė trotuaret e qytetit dhe rrugėt e kalimit me tavolina, tė fillojnė lirimin e hapėsirave publike deri mė datėn 1 tetor tė kėtij viti”-thuhet nė njoftimin e Bashkisė.
Kėto masa janė ndėrmarrė nė kuadėr tė krijimit tė hapėsirave dhe lehtėsirave qė u takojnė qytetarėve, ndėrsa nėse nuk respektohet afati 1 tetor, nė kėtė rast do tė ndėrhyjė policia bashkiake pėr tė zbatuar ligjin nė mėnyrė rigoroze
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Trotuaret, Bashkia: Tė lirohen deri mė 1 tetor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: