NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arvizu: – Opozita tė pranojė ftesėn e mazhorancės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Arvizu: – Opozita tė pranojė ftesėn e mazhorancės   Tue Aug 23, 2011 12:48 am

- Ambasadori i SHBA-sė nė Tiranė, Aleksandėr Arvizu, i bėri thirrje tė hėnėn klasės politike shqiptare qė tė nisė dialogun pėr reformėn zgjedhore dhe plotėsimin e rekomandimeve tė OSBE/ODIHR-it pėr zgjedhjet e 8 majit. Deklarata e Arvizut u bė sot nė njė prononcim pėr mediat, pas njė takimi zhvilluar nė ministrinė e Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve.

Duke u ndalur nė raportin e OSBE/ODIHR-it pėr zgjedhjet vendore tė 8 majit, Arvizu tha se raporti ishte tėrėsor, i plotė dhe i qartė. Sipas tij, pas publikimit tė tij i mbetet klasės politike shqiptare pėr plotėsimin e rekomandimeve, pėr tė cilat kėrkohet bashkėpunim dhe dialog politik. Arvizu theksoi se ndryshimet nė Kodin Zgjedhor janė tė domosdoshme, pasi OSBE-ja ka shprehur disa herė shqetėsimin pėr pėrmirėsimin e Kodit Zgjedhor, qė aktualisht vlerėsohet me njė sėrė boshllėqesh.

Nė fillim tė muajit shtator do tė jetė ambasadori i OSBE-sė nė Tiranė Eugen Wollfarth i cili pritet tė raportojė para Kėshillit tė Pėrhershėm tė OSBE-sė nė Vjene pėr zhvillimet politike dhe jo vetėm gjatė kėtij viti nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Arvizu: – Opozita tė pranojė ftesėn e mazhorancės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: