NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bashkia hap dyert, u kthehet tiranasve...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Bashkia hap dyert, u kthehet tiranasve...   Thu Jul 28, 2011 4:16 am

Lulzim Basha mban premtimin, hap dyert e bashkisė pėr qytetarėt. Pėrgjatė shumė orėve tė pasdites, Kryebashkiaku ka pritur qytetarėt nė zyrėn e tij, duke i garantuar pėr pėrkushtimin maksimal tė administratės sė tij, gjatė katėr viteve tė ardhshme

Qindra qytetarė i janė drejtuar dje dyerve tė bashkisė sė Tiranės, pėr tė takuar kryetarin e ri tė Bashkisė, Lulzim Basha. Kryetari i Bashkisė ka mirėpritur ēdo qytetar qė dje pasdite ka hyrė nė zyrėn e tij, duke ripėrsėritur premtimin se do tė jetė i gatshėm t’i presė pėr ēdo problem dhe shqetėsim qė ata do tė kenė.
Prej mė shumė se dy orė, Basha ndau me qytetarėt momente gėzimi, tė pėrshkuara nga urime pėr detyrėn e re si dhe shpresė e ambicie pėr Tiranėn e sė nesėrmes, e cila i pėrket katėr viteve tė ardhshme nėn administratėn “Basha”.
Kryebashkiaku Basha i ftoi qytetarėt nė zyrėn e tij, duke pėrshėndetur dhe dėgjuar nė tė njėjtėn kohė zėrin e tyre.
Nė prani dhe tė nėnkryetarėve tė bashkisė Jorida Tabaku dhe Edmond Panariti, kryetari i bashkisė sė Tiranės Lulzim Basha ka zhvilluar takime intensive me qytetarėt tė cilėt ishin tė shumtė nė radhė, pėr tė bashkėbiseduar me kryetarin e ri tė bashkisė, lidhur me perspektivėn e ardhshme tė Tiranės. Lulzim Basha ka marrė urime nga qindra qytetarė pėr detyrėn e re, duke shprehur besim tė plotė tek ai pėr njė administrim eficent tė bashkisė sė Tiranės. “Bashkia u pėrket tė gjithėve dhe ne do tė punojmė pėr interesat e qytetarėve, pavarėsisht pėrkatėsive tė tyre politike”, ėshtė shprehur kryebashkiaku Basha.
Basha i ka garantuar ata se bashkia do jetė zėri i qytetarėve dhe pėr kėtė kėta tė fundit do jenė vendimmarrėsit e politikave tė institucionit.
Ai ka theksuar sėrisht se institucioni qė do drejtojė pėr katėr vitet e ardhshme do jetė jashtė orbitės sė konfliktit politik.
“Bashkia nuk do tė jetė mė vend i betejave politike. Tė vetmet beteja tė Bashkisė do tė jenė interesat dhe shqetėsimet e qytetarėve tė Tiranės”,ėshtė shprehur Kryetari i Bashkisė, Lulzim Basha, nė takime tė posaēme me qytetarė tė Tiranės.
Pas premtimit nė fushatėn elektorale, Basha bėn realitet ditėn e tretė tė punės, atė qė paraardhėsi i tij s’e bėri kurrė pėr 11 vjet; thjesht tė dėgjonte qoftė edhe shqetėsimin mė tė vogėl tė qytetarit, taksapaguesit nė institucionin qė ai administroi pėr njė dekadė. Lulzim Basha ka njė plan strategjik pėr Tiranėn dhe pikėrisht nė sajė tė programit tė tij ambicioz, garantoi qytetarėt e Tiranės, votuesit e kryeqytetit se do t’i mbėshtesė ata nė implementimin e politikave tė bashkisė sė Tiranės, tė cilat nė qendėr do kenė qytetarin. Dhe ky s’ėshtė mė njė premtim elektoral, por njė politikė strategjike e kryetarit tė bashkisė pėr t’i shėrbyer qytetit dhe qytetarėve. Katėr vitet e ardhshme padyshim qė do tė jenė vitet e sfidave pėr kryeqytetin, pėr t’i shėmbėllyer progresit ekonomik, social dhe shoqėror tė Shqipėrisė.
Kryebashkiaku Lulzim Basha ēdo ditė tė premte do tė ketė takime me qytetarėt.... Do tė jetė kjo ditė e posaēme pėr tė gjithė ata qė do tė duan qė kryetari i Bashkisė tė dėgjojė zėrin e tyre, hallin, problemin dhe ēdo shqetėsim qė vlen tė trajtohet me seriozitet nga administrata e bashkisė. Dyert do tė jenė tė hapura pėr tė gjithė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Bashkia hap dyert, u kthehet tiranasve...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: