NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lulzim Basha, tė premten shkon nė Bashki ..Rama ne Rrugen e Vetme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Lulzim Basha, tė premten shkon nė Bashki ..Rama ne Rrugen e Vetme   Sun Jul 17, 2011 1:30 pm

Lulzim Basha do tė marrė zyrtarisht detyrėn e kryetarit tė ri tė bashkisė sė Tiranės, mė 22 korrik. Sekretari i kėshillit bashkiak Vladimir Gjonaj, i cili ka kompetencat pėr thirrjen e mbledhjes sė parė tė kėshillit, deklaron se tė premten mė 22 korrik, do tė bėhet ceremonia e konstituimit.

Ai deklaron se vendimi pėr kėshillin bashkiak tė Tiranės, i cili ka mbėrritur mė 15 korrik rreth orės 16:00 dhe pėr shkak tė pushimit tė javės, paraditen e sė hėnės, do njoftojė partitė politike pėr mbledhjen e Kėshillit Bashkiak tė kryeqytetit. “Nesėr nė mėngjes do tė marr materialet qė kanė ardhur nga KQZ-ja, bashkė me vendimin pėrkatės dhe do tė procedoj me thėrritjen e mbledhjes sa mė parė tė jetė e mundur. Duhet respektuar afati i lajmėrimit 5 ditė pėrpara tė kėshilltarėve. Ėshtė e pėrcaktuar me ligj. Nuk mund tė zhvillohet mbledhja pa i njoftuar kėshilltarėt 5 ditė pėrpara. Shpresojmė qė mbledhja tė zhvillohet ditėn e premte”- u shpreh Gjonaj.

Anėtari demokrat i kėshillit bashkiak Njazi Kosovrasti sqaron se ditėn e premte tė kėshillit do tė betohet kryetari i ri i bashkisė Lulzim Basha si dhe do tė zgjidhet kryetari, nėnkryetarėt dhe sekretari i kėshillit bashkiak. “Pas mbaron kjo procedurė kur kėshilltarėt bėjnė betimin, atėherė pas tyre, kryetari i ri i bashkisė sė Tiranės z.Basha, ėshtė i ftuar tė bėjė betimin dhe tė mbajė fjalėn e rastit para kėshilltarėve tė Tiranės. Mė pas procedura do tė vazhdojė me elementė tė tjerė siē janė zgjedhja e kryetarit tė ri tė kėshillit bashkiak, tė nėnkryetarit tė ri si dhe sekretarit tė kėshillit”- u shpreh Kosovrasti. Mė 15 korrik Kolegji Zgjedhor miratoi listėn e kėshilltarėve tė bashkisė sė Tiranės, ku 28 mandate i takojnė koalicionit tė djathtė “Aleanca pėr Qytetarin” dhe 27 tė tjerė koalicionit tė majtė, “Aleanca pėr tė Ardhmen”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Lulzim Basha, tė premten shkon nė Bashki ..Rama ne Rrugen e Vetme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: