NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Basha: “Qytetarėt e thanė fjalėn e tyre, sė shpejti do tė nisė puna pėr qeverisjen e qytetit”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Basha: “Qytetarėt e thanė fjalėn e tyre, sė shpejti do tė nisė puna pėr qeverisjen e qytetit”   Sun Jun 26, 2011 5:54 am

Fituesi i zgjedhjeve, flet pas vendimit tė KQZ-sė

Kandidati i koalicionit “Aleanca pėr Qytetarin” nė Bashkinė e Tiranės Lulzim Basha reagoi pas vendimit tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve qė e shpalli fitues tė zgjedhjeve tė 8 majit. “Zėri juaj u dėgjua. Jam i prekur dhe i pėrulur qė 93 qytetarė mė shumė votuan qė unė tė jem kryebashkiaku juaj i ardhshėm. Gjatė gjithė kėtij procesi komuniteti ndėrkombėtar ka qenė i pranishėm e ka folur me njė zė tė vetėm duke kėrkuar nga tė gjitha palėt tė pranojnė rezultati. E kam thėnė qė nė fillim se do pranon verdiktin. Besoj se ēdo zė qytetari duhet dėgjuar, ndryshe mendon zoti Rama. Nuk mund tė biem dakord pėr ēdo gjė por kur foli Kolegji tė gjithė duhet tė pranojmė atė. Zoti Rama po lėshon akuzat mė false pėr tė nxirė njė proces qė tė gjithė e panė nė ekranet e tyre. Kjo ėshtė nė ndjekėsh njė rrugė tė vjetėr, pa rrugėdalje e krye. Kjo rrugė pėrmban njė alibi politike dhe interesat e qytetarit renditen nė fund. Ju folėt qartė, na mėsuat me votėn tuaj se nė vend tė betejave politike doni mė shumė gjelbėrim, rrugė, parqe tė gjelbra. Qytetarėt e thanė fjalėn e tyre se ka dhe besojnė nė njė rrugė ndryshe, mė tė mirė dhe qytetare. Sė shpejti procesi mbaron dhe do nisė puna pėr qeverisjen e qytetit. Ky do tė jetė angazhimi im i vetėm, tė pėrvesh mėngėt e tja nis punės qė na pret”, theksoi Basha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Basha: “Qytetarėt e thanė fjalėn e tyre, sė shpejti do tė nisė puna pėr qeverisjen e qytetit”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: