NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lulzim Basha jep dorėheqjen nga detyra e ministrit tė Brendshėm- i shpall zyrtarisht sfidė Edi Ramės pėr Bashkinė e Tiranės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Lulzim Basha jep dorėheqjen nga detyra e ministrit tė Brendshėm- i shpall zyrtarisht sfidė Edi Ramės pėr Bashkinė e Tiranės   Thu Mar 24, 2011 1:40 pm

Ministri Basha i ka paraqitur sot Kryeministrit Berisha dhe kryetares sė Kuvendit dorėheqjen e tij nga detyra dhe mandati i deputetit

- Mazhoranca ka zyrtarisht Lulzim Bashėn kandidat pėr Bashkinė e Tiranės. Ministri i Brendshėm ka dhėnė sot dorėheqjen nga posti i tij ministror dhe mandati i deputetit, pėrmes njė letre drejtuar kryeministrit Sali Berisha dhe kryetares sė Kuvendit, Jozefina Topalli. Zyra e shtypit e Ministrisė sė Brendshme njoftoi vendimin e Bashės, i cili nga dita e sotme merr njė tjetėr pėrgjegjėsi, atė tė konkurrentit elektoral pėr bashkinė mė tė madhe nė vend. “Z. Lulzim Basha i ka paraqitur sot Kryeministrit tė Shqipėrisė Z. Sali Berisha dorėheqjen nga detyra e Ministrit tė Brendshėm. Po sot, zoti Basha, nė njė letėr dėrguar Kryetares sė Kuvendit tė Shqipėrisė Znj. Jozefina Topalli, ka dhėnė dorėheqjen nga mandati i deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė”- thuhet nė njoftimin e zyrės sė shtypit tė Ministrisė sė Brendshme. Tashmė, zoti Basha do tė marrė njė tjetėr angazhim, njė tjetėr sfidė, e cila parashikohet po aq e suksesshme sa detyrat e mėparshme tė tij si, nė anėtarėsimin e Shqipėrisė nė NATO, ndėrtimin e rrugės sė kombit “Durrės-Kukės Morinė” dhe sė fundmi vendimi i Brukselit pėr liberalizimin e vizave Shqipėri-BE. Pėrgjegjėsia e zotit Basha ėshtė t’i kthejė qytetarėve qytetin e Tiranės. Zyrtarisht, ai i ka shpallur sfidė Edi Ramės, kryetarit nė ikje tė Bashkisė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Lulzim Basha jep dorėheqjen nga detyra e ministrit tė Brendshėm- i shpall zyrtarisht sfidė Edi Ramės pėr Bashkinė e Tiranės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: