NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edvin Rama shndėrroi Bashkinė nė lavatriēe pėr paratė e krimit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Edvin Rama shndėrroi Bashkinė nė lavatriēe pėr paratė e krimit   Wed Mar 23, 2011 6:59 am

Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim deklaroi dje gjatė njė takimi me simpatizantėt e partisė sė tij, se Bashkia e Tiranės nė 8 maj do t'i kthehet qytetarėve. Nė fjalėn e tij, kreu i LSI-sė theksoi se Bashkia do tė jetė nė shėrbim tė qytetarėve dhe jo lavatriēe pėr paratė e krimit tė organizuar. Meta shprehu bindjen se "Aleanca pėr Qytetarin" do tė jetė fituese nė zgjedhjet e 8 majit. "Qytetarėt do tė jenė vendimmarrėsit e zhvillimit tė qytetit. Bashkia, do tė jetė nė shėrbim tė qytetarėve dhe jo lavatriēe pėr paratė e krimit tė organizuar. 'Aleanca pėr Qytetarin', do tė jetė fituese nė zgjedhjet e 8 majit". Kreu i LSI-sė akuzoi kryetarin aktual tė Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama, se ka betonizuar Tiranėn dhe se kryeqyteti gjatė gjithė kėsaj kohe ka shėnuar vetėm regres. Meta tha se Rama e filloi punėn nė Bashki si bojaxhi dhe po e mbaron si lypės trotuaresh. Kreu i LSI theksoi se Tirana nėn drejtimin e Edi Ramės ka 11 vjet pa plan urbanistik. "Ky qytet ka 11 vjet qė ėshtė pa plan urbanistik. Rama e filloi si bojaxhi dhe e mbaroi si lyerės trotuaresh. LSI do tė sjellė njė mėnyrė tė re tė funksionimit tė Kėshillit Bashkiak. Qytetarėt, vendimmarrėsit e zhvillimit tė qytetit. Bashkia nė shėrbim tė qytetarėve. Bashkia jo lavatriēe pėr paratė e krimit tė organizuar. 'Aleanca pėr Qytetarin' do tė jetė fituese pėr zgjedhjet", u shpreh Meta. Ndėrsa deklaroi se ka ardhur koha qė buxheti i kryeqytetit tė pėrdoret pėr problemet e Tiranės. Duke prezantuar pjesė tė programit elektoral tė partisė qė ai kryeson, Meta tha se Lėvizja Socialiste pėr Integrim do tė sjellė njė mėnyrė tė re tė funksionimit tė kėshillit bashkiak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Edvin Rama shndėrroi Bashkinė nė lavatriēe pėr paratė e krimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: