NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arta e Lagunės, bėn thirrje pėr masivizimin e qėndrimit banditesk ndaj pushtetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Arta e Lagunės, bėn thirrje pėr masivizimin e qėndrimit banditesk ndaj pushtetit   Tue Apr 06, 2010 1:29 pm

Arta (Bare) Dade, apo e njohur ndryshe si Arta e kutive tė Hakmarrjes, u shpreh sot gjatė njė prononcimi pėr mediat se do tė pėrdoren tė gjitha mekanizmat e mundshėm pėr tė larguar Berishėn nga pushteti. Njė nga besniket e politikės kasnece tė Edvinit, e njohur pėr diplomacinė e mirėfilltė nė mbrojtjen e krimeve tė superkillerit Aldo Bare, nisur edhe nga miqėsia e hershme familjare me tė shumėkėrkuarin e drejtėsisė shqiptare, tha se tė gjithė qytetarėt duhet tė bėhen pjesė e Vullnetarėve tė Edi Ramės, si mundėsia e fundit pėr rrėzimin e pushtetit. “Tė gjithė shqiptarėt duhet t’i bashkohen protestave tė organizuara nga Partia Socialiste pėr t’i dhėnė fund keqqeverisjes, e cila buron nga deformimi i vullnetit tė lirė tė votės sė 28 qershorit. Partia Socialiste u bėn thirrje tė gjithė shqiptarėve qė t’u bashkohen protestave tė saj tė pandalshme. Njė popull i emancipuar ka tė drejtėn e detyrimin qė t’i thotė kėtij pushteti ndal, me ēdo formė demokratike”, tha Dade, gjatė leximit tė deklaratės sė trakteve tė Vullnetarėve tė rinj tė Edvinit. Lakuriqi i PS-sė nė kushtet e njė dėshtimi tė afėrt tė klikės sė tij famėkeqe dhe nė pritje tė reprezaljeve tė parti, tė cilat janė paralajmėruar pėr nė Kongresin e 18 prillit, po tenton tė manipulojė opinionin publik, pėrmes tė ashtuquajturėve “Vullnetarė tė Enverit”, por qė pėr fat tė keq kjo nismė, shumė vite mė parė, u faktua si turpi i kombit dhe pėr kėtė arsye mori ndėshkimin e merituar. Ndaj edhe apeli i Artės sė Lagunės, lidhur me zgjedhjeve, ėshtė as mė shumė e as mė pak, vecse grahma e radhės e Edvinit, pėr tė kėrcėnuar rendin demokratik dhe njėherazi dhėnien e njė pėrparėsie mediatike diplomates sė Aldo Bares, e cila ende nuk ka hapur kutitė e postuar nga djali i saj nė drejtim tė killerit shqiptar, mbi tė cilin rėndojnė dhjetėra vrasje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Arta e Lagunės, bėn thirrje pėr masivizimin e qėndrimit banditesk ndaj pushtetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: