NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrihet pėrsėri Mero Baze

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Rrihet pėrsėri Mero Baze   Sat Jan 23, 2010 4:02 am

Rrihet pėrsėri Mero Baze

Njeriu qė lyp drurin ėshtė rrahur pėrsėri, kėtė radhė me sukses. Nė kuptimin qė ky njeri, edhe pse i ftuar nga policia pėr tė bėrė ndonjė denoncim, nuk pranon tė denoncojė, nuk pranon tė zhvillojė atė luftė me shpifje e inskenime qė bėri nė rastin e Taēit. Nė kėtė rrahje tė tretė tė zyrtarizuar dhe pa pėrmendur ato informalet, ky njeri e ka gati procesverbalin nė ēdo rajon policie, mjaft tė paraqitet dhe mund ta marrė si i dėmtuar dhe nė vetėmbrojtje, por problemi ėshtė qė suksesi nė kėtė rast, pėr shkak tė maturisė, ėshtė nė anėn e rrahėsit, zotit Demi, gazetar dhe intelektual kaq paqėsor, i cili u vetėmbrojt nga shpėrthimi i lypjes sė drurit. Si tė thuash, zoti Demi plotėsoi njė kėrkesė tė rrahkėrkuesit, por nė Shqipėri mund tė jenė me qindra dhe mijėra nėna, motra, vėllezėr, bashkėshortė, bashkėshorte, qė edhe pse nuk i ndyjnė duart, nuk do tė thotė se nuk duartrokasin njė rrahje tė suksesshme.
Kėshtu nė City Park, u regjistrua rrahja para afatit e lypdrurėsit. Por tani, vajtojcat dhe tė revoltuarit pėr rrahjen e Meros, nuk bėjnė dot demonstrata, nuk hedhin kėpucė. Secili prej tyre nė fakt do tė donte vetė ta rrihte dhe kishte arsye, por tė mobilizuar nga Partia Komuniste e Ramės bėnin protestuesin pėr rrahjen Taēi-Baze.
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Rrihet pėrsėri Mero Baze
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: