NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ēmendet Edvini: "Do pėrmbys pushtetin me forcė", por puna ėshtė se s’po e pret asnjė ndėrkombėtar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Ēmendet Edvini: "Do pėrmbys pushtetin me forcė", por puna ėshtė se s’po e pret asnjė ndėrkombėtar   Fri Jan 22, 2010 4:24 am

Ēmendet Edvini: "Do pėrmbys pushtetin me forcė", por puna ėshtė se s’po e pret asnjė ndėrkombėtar
22-01-2010 /

Mes Haxhi Qamilit dhe Mr. Bean-it, Edi Rama dėshpėrohet se s’ka asnjė axhendė pėr takime me ndėrkombėtarė dhe i mbetet tė strehohet tek tezat ekstremiste tė grushteve tė shtetit dhe tė betejave qė s’kanė asgjė tė pėrbashkėt me shqiptarėt

Edi Rama e ka tejkaluar mbrėmė me sinqeritetin haxhiqamilist dhe s’ka pasur tė sosur me kėrcėnimet e tij se do tė ndjekė tė gjitha praktikat e lėvizjeve kastriste e maoiste, mjaft qė tė mbetej nė politikė. Deklarimet pėr qindra mijėra veta nė shesh merret vesh se s’kanė asnjė referencė reale, por mbrėmė, Edvini luajti piruetėn, kaloi nga njėri qendrim, deri tek dialogu dhe ngritja e komisionit hetimor, duke pėrvijuar shėmbėlltyrėn e momentit tė vėshtirė politik qė po kalon. Ende s’ėshtė marrė asnjė vendim dhe mes rrezikut pėr njė pėrēarje tė re tė partisė, mes rrezikut pėr humbjen e mbėshtetjes sė grupeve tė interesit, rreziku i konfirmimit tė paaftėsisė pėr tė pėrmbushur axhendėn apatride qė i ėshtė pėrcaktuar dhe morsa e zgjedhjeve vendore qė po afron e detyruan mbrėmė Edvinin tė ishte i nervozuar dhe tė zihej herė me veten e herė me axhendėn e gazetarėve tė pranishėm nė panelin e Top Channel (fort me etikė pėrballė linguistikės sė kryetarit mandatprerė tė ylberistėve). Frazat “futemi nė parlament atėherė kur nuk do tė kushtėzohet objekti jonė pėr hetimin e kutive. Ne kėrkojmė njė marrėveshje tė negociuar mbi bazėn e kėrkesave tona”, ishin dėshmitare tė piruetave dhe tė hiēmosgjėkundi qė shoqėruan kurbėn politike tė Edvinit.
E vėrteta ėshtė se ai dhe Erion Veliaj po duan tė nisin njė udhėtim tė ri nė Bruksel e Uashington pėr miq tė rinj (masonė ose jo), me shpresė se kur tė vijė misioni i radhės i Asamblesė sė KE-sė nė Tiranė tė mund tė kėrkohet njė pazar mė i lartė. Por dyshja Rama-Veliaj s’ka asnjė axhendė dhe udhėtimi ėshtė nė eter, pa stacione dhe ēfarėdolloj stuhie, rėre apo bore, mund ta rrėgjojė dėrgatėn ylberiste. Krejt kjo gjendje e pashpresė u rrėfye mbrėmė nė emisionin televiziv tė Top Channel dhe paralajmėroi taksiratin e institucioneve shqiptare se do t’u duhet tė merren me androgjinė politikė, por bashkė me tė, u pėrēua edhe mesazhi se ai ėshtė gjithmonė e mė vetėm e gjithmonė e mė shumė veē vetja e vet.
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Ēmendet Edvini: "Do pėrmbys pushtetin me forcė", por puna ėshtė se s’po e pret asnjė ndėrkombėtar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: