NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Manipulimi me fatkeqėsinė natyrore, politika mė e gabuar dhe e zhveshur nga morali qė pėrfaqėson Edvin Rama

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Manipulimi me fatkeqėsinė natyrore, politika mė e gabuar dhe e zhveshur nga morali qė pėrfaqėson Edvin Rama   Tue Jan 19, 2010 2:12 am

Manipulimi me fatkeqėsinė natyrore, politika mė e gabuar dhe e zhveshur nga morali qė pėrfaqėson Edvin Rama
18-01-2010 /Berisha: Manipulimi me fatkeqėsinė natyrore, politika mė e gabuar dhe e zhveshur nga morali qė pėrfaqėson Edvin Rama

Kryeministri reagon pas vendimit politik tė PS pėr tė mos lejuar deputetėt opozitarė tė marrin pjesė nė punimet e seancės sė jashtėzakonshme. Kryeminsitri apeloi qė opozita tė marrė vendimin e thyerjes sė bojkotit gjatė kėtyre orėve qė kanė mbetur

Kryeministri Sali Berisha i kabėrė edhe njėherė apel opozitės tė zerė vendin e saj nė parlament dhe tė marrė pjesė nė njė diskutim qė e kėrkoi vetė opozita.
Nė prag tė seancės sė jashtėzakonshme tė Kuvendit, ku diskutohet pėr pėrmbytjet nė veri, kreu i qeverisė Sali Berisha, gjatė mbledhjes sė grupit parlamentar tė PD, tha se
seanca u thirr me kėrkesė tė deputetėve tė PS-sė, dhe mbi bazėn e kėsaj kėrkese, kryesia thirri seancėn e jashtėzakonsme tė debatit pėr gjendjen nė Shkodėr, megjithatė sipas tij, tashmė deputetėt nuk po lejohėn tė hyjnė nė Kuvend.
“Por njė vendim zhgėnjyes politik u mor. Ata qė kėrkuan tė thirret seanca, nuk lejohen tė marrin pjesė nė debatin pėr njė fatkeqėsi natyrore. Mendoj se ky ėshtė njė gabim i rėndė sepse manipulimi me fatkeqėsinė natyrore ėshtė politika mė e gabuar dhe e zhveshur nga morali”, u shpreh Berisha.
Kryeministri tha se shpreson se kėto orė tė mbetura, deri nė orėn 17:00 kur mbahet seanca, tė shfrytėzohen nga opozita si reflektim, dhe ajo tė marrė pjesė nė punimet e Parlamentit.
“Uroj qė kėto orė qė kanė mbetur nga seanca tė jenė orė reflektimi, nė interesin mė tė mirė tė forcės politke qė kėrkoi seacėn. Opozita tė marrė vendin qė i takon nė Kuvend, deputetėt qė u zgjodhėn tė pėrfaqėsojnė zgjedhėsit e tyre nė Parlament”, theksoi Berisha.
Kreu i qeverisė nė mbledhjen e grupit kuvendor tė PD-s ka deklaruar se sesioni Parlamentar 2010 ėshtė pėrcaktues pėr integrimin e vendit dhe njėherėsh bėri apel pėr pėrmbushjen e refomrave si vendimtare pėr hyrjen nė Bashkimi Europian.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Manipulimi me fatkeqėsinė natyrore, politika mė e gabuar dhe e zhveshur nga morali qė pėrfaqėson Edvin Rama
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: