NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Biografia e Edvin Rames

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Biografia e Edvin Rames   Sun Jan 17, 2010 4:36 am

Stergjyshi i Edit ishte Grigori nje coban me origjine Rumune nga Konstanca e Rumanise qe erdhi ne shqiperi me 1897 mbasi Sllavet e jugut fituan indipendencen nga Turqia me firmosjen e traktatit te Shen Stefanit midis Rusise dhe Turqise me 1878. shum Sllave dhe Rumune ju versulen territoreve shqiptar ne ato kohera dhe njeri nga ato ishte edhe Stergjyshi i Eduart Rames.qe la nje djale me emrin Vlash qe punoj si shofer i Ahmet Zogut ne kohen e mbreterise dhe ai Vlashi kishte nje djale me emrin Kristaq qe ishte babai i Eduart Rames dhe ai u martua me nje vajze nga dera e Koleka qe gjyshja e Eduartit nga ana e nenes ishte nje gjysem Greke dhe gjysem Cifute persa i perket Kristaqit kur ai lindi ne kohen e Zogut u hapen shum llafe se gjoja kristaqi ishte Djali ilegal i Ahmet Zogut sepse gruaja e Vlashit pra nena e kristaqit ishte punesuar tek oborri mbreteror si kujdestare e mbretit por ne fakt ajo e furnizonte me seks Ahmet Zogun e atehereshme sepse Zogu ishte i pamartuar dhe e ema e Zogut e porosite Gjyshen e Eduartit qe te kujdesej per djalin e saj sikur te ishte Vlashi,pra burri i saj ,dhe keshtu u ba derisa ajo ngeli me barre me Zogun dhe kur lindi Kristaqi te gjith thonin se ai ishte djali legjitim i Zogut ,natyrisht Dobic dhe ai Kristaqi i ngjante aq shum Zogut si nga fytyra ashtu edhe nga gjatesia sepse Vlashi ishte nje njeri shum i shkurter.Keto qe thashe jane te dhena autentike te vertetuara ne shqiperi.Babai i Rames Kristaqi ishte skulptor qe me von per pune te mire per bustet e Enverit dhe te Ramizit ju dha si shperblim nje karrike ate te Anetarit te Komitetit Qendror te partise kriminele te Hoxhes dhe ai gjithashtu u zgjodh edhe nje nga anetaret e komisionit te apelimeve per denimet me vdekje te shqiptareve qe ishin kunder atij regjimi dhe ne ate kohe qe ai deputonte gjykata e apelimit shkoj me shum ne ekstrimitet sa qe varen dy poete dhe nje mesues per mendime te kunderta me ate te PPSH dhe kur ato apeluan per falje jete ai Kristaqi babai i Edit nuk e pranoj por e firmosi me shpejtesi ate ekzekutimin e tyre.Gjthashtu nga Koleket i cili Daja e Edi Rames Spiro Koleka ishte anetari i Byrose politike te PPSH dhe Edi shkonte gjithmone tek shtepia e dajes se tij Spiro Koleka ne Bllok dhe luante me djemt e Hoxhes dhe te Shehut etj.Eduart Rama u martua me nje ****** me emrin Matilda dhe ne kohen qe ai ishte i martuar babai i tij pervers kristaqi e shfrytezonte detyren e tij ai Anetar i K,Q te PPSH dhe e merrte ate neper plazhe pa prezencen e Edit dhe ato benin dashuri etj derisa Edi Rama e ndau ate dhe e akuzoj te atin e tij ne gjygj per shrytezim seksuale gruan e tij Matilda.Nje shpjegim ketu;Matilda nuk ishte ****** kur u martua me Edin por duke pare se Edi ishte nje Idiot dhe skizofren ajo shkonte bente kenaqesira me vjerrin e saj ,po dihej se familja rama ishte familje e degjeneruar me breza dhe Eduarti e akuzonte kristaqin edhe per Grigorin djalin me tefter te Rames se ne te vertet ai grigori eshte djali i kristaqit me Matilden.Familje kurvash;Eduart Rama nuk eshte gjak Shqiptari ne rradhe te pare dhe ne rradhe te dyt ai eshte bir krimineli qe eshte rritur ne Bllokun e krimineleve komuniste.A doni me per Belulin e PS ja keto jane fakte te pmohueshme.Po pse per kete hale qe asht Emigrant ne shqiperi do te votojne dhe mbeshtesin keto halet e tjere socialiste?Ju besoni se qeveria shqiptare i duhet besuar ketij Skizofreni Rumono-Grek kjo nuk pranohet nga neve shqiptaret Autoktone dhe patriote te ketij vendi martir dhe kjo ne asnje menyre nuk duhet pranuar.Ky njeri duhet larguar nga politika shqiptare sepse eshte edhe njeri i paedukuar me nje thes te metash te tjera si Liberal.Anarkist,radikal,hajdut,mafioz,Shpifes dhe deformues i te vertetes dhe mbi te gjitha nuk ka asnje ndjenje shqiptarizmi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Biografia e Edvin Rames
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: