NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pėrmbytet Edi Rama

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Pėrmbytet Edi Rama   Sat Jan 16, 2010 5:57 am

Pėrmbytet Edi Rama, mban bojkotin, vendos pėrjashtimin e deputetėvemban

Pėrēahet grupi parlamentar i PS-sė. Nė Asamblenė e sė dielės pritet qė 15-20 deputetė tė shprehen formalisht pėr ndėrprerjen e bojotit, por Edi Rama, me nekropolitikėn e industralistėve tė shpifjes kėrkon pastrimin e partisė nga disidentėt, prandaj shpall shantazhin ndaj tė gjithė atyre ligjvėnėsve qė do kėrkojnė pjesėmarrjen nėpėr institucione

Pėrmbytja natyrore nė veriperėndim tė vendit, po pėrmbyt edhe grupin parlamentar tė PS-sė nė pėrgjithėsi dhe Edi Ramėn nė veēanti.
Ndėrsa ditėt e emergjencės nė Shkodėr e Lezhė, po i kthehen normalitetit, nė PS, po ndodh e kundėrta. Grupi parlmentar i saj, ndodhet nė prag katastrofe, saktėsisht nė prag tė pėrēarjes. Nė kushtet e daljes nga kontrolli tė grupit parlamentar tė PS-sė, Edi Ramės nuk i ngelet gjė tjetėr, veēse tė lėshojė deklaratat e pėrsėritura kėrcėnuese, me nėnkuptimin e pėrjashtimin nga rahate e partisė, tė deputetėve bojkot-thyes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Pėrmbytet Edi Rama
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: