NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Takimi me Fazlliē apo biseda pėr shit-blerje energjie, fund e krye trillim i ulėt i gazetės dizinformuese

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Takimi me Fazlliē apo biseda pėr shit-blerje energjie, fund e krye trillim i ulėt i gazetės dizinformuese   Thu Jan 14, 2010 10:20 am

Takimi me Fazlliē apo biseda pėr shit-blerje energjie, fund e krye trillim i ulėt i gazetės dizinformuese”
14-01-2010 / Takimi me Fazlliē apo biseda pėr shit-blerje energjie, fund e krye trillim i ulėt i gazetės dizinformuese”

Shkėlzen Berisha reagon ndaj shpifjeve tė radhės tė medias sė kontrolluar nga Edvin Rama

Shkėlzen Berisha ka hedhur poshtė akuzat e artikuluara nė njė media qė shėrben si shtojcė e interesave tė Edi Ramės, duke i vlerėsuar ato si shpifje tė ulėta qė janė vijim i skenarėve trilluese tė gazetės dhe artikull shkruesit. Duke reaguar, Shkėlzen Berisha i apelon botuesit tė kėsaj gazete, qė tė provojė shpifjet ose nė tė kundėrt tė kėrkojnė falje publike pėr mashtrimin e radhės qė i ka servirur opinionit publik.
“Nė kryeartikullin e saj tė datės 14 Janar 2010 njė e pėrditshme e njohur si gazetė shpifjesh, botoi gėnjeshtrėn e radhės ku dizinformohej opinioni mbi njė takim timin me z. Damir Fazlliē tė zhvilluar nė datė 4 Janar dhe tė fiksuar nė kamerat e sigurisė tė njė restoranti nė Tiranė, e ku tema e takimit ka pasur lidhje me shitjen e energjisė!
Duke mos dashur t’ju humbas asnjė sekondė lexuesve mbi arsyet politike dhe financiare qė shtyjnė z. Koēo Kokėdhima pėr tė botuar shpifjen e radhės ndaj personit tim dėshiroj t’i bėj me dije opinionit se unė nuk kam diskutuar kurrė, asnjėherė dhe me askėnd ēėshtje tė shit - blerjes sė energjisė elektrike!
Pėr mė tepėr takimi i supozuar midis meje dhe z.Fazlliē nė datėn 4 Janar ėshtė gjithashtu, fund e krye, njė trillim i ulėt i artikullshkruesit!
Nė pamundėsi pėr tė hedhur nė gjyq gazetėn nė fjalė, nė respekt tė njė angazhimi familjar pėr tė mos ngritur padi penale e civile kundėr medias, e ftoj z. Kokėdhima apo kėdo tjetėr qė tė provojė shpifjet nė fjale ose tė kėrkojė falje publike pėr mashtrimin e radhės!”, pėrfundon reagimin e tij, Shkėlzen Berisha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Takimi me Fazlliē apo biseda pėr shit-blerje energjie, fund e krye trillim i ulėt i gazetės dizinformuese
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: