NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tė dekompozuarit e PS, vazhdojnė tė luten pėr morte dhe pėr fatkeqėsi kombėtare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Tė dekompozuarit e PS, vazhdojnė tė luten pėr morte dhe pėr fatkeqėsi kombėtare   Sun Jan 10, 2010 3:29 am

Tė dekompozuarit e PS, vazhdojnė tė luten pėr morte dhe pėr fatkeqėsi kombėtare
10-01-2010 / Tė dekompozuarit e PS, vazhdojnė tė luten pėr morte dhe pėr fatkeqėsi kombėtare

Saikeqi “non stop” nė shėrbim tė falangave ēmendurake tė Edvinit

Partia Socialiste riaktivizoi dje mbetjet e hienave tė sė keqes, pėr tė sulmuar masat e marra nga qeveria, nė kuadėr tė minimizimit tė dėmeve tė shkaktuara nga pėrmbytjet nė veri tė vendit. Selia rozė, e kapluar masivisht nga njė grup i rrezikshėm klanor, brezi i dytė i nomeklaturės komuniste, i ėshtė nėnshtruar njė metamorfoze tė paparashikueshme teksa ka devijuar jashtė ēdo skaji tė njė partie me njė profil tė qartė politik dhe ideologjik.
Partia Socialiste e konvertuar prej vitesh nė njė ngrehinė “endacakėsh” tė rėndomtė qė vuajnė njė skarcitet tė theksuar ideor, ka adaptuar si bazė tė programit tė saj politik, nė kushtet e njė krize intelektuale, vallet e vdekjes, duke luajtur me fatkeqėsitė natyrore tė vendit dhe njėherazi duke u lutur pėr sa mė shumė morte dhe zije kombėtare. Grahmėn e radhės tė pėrbaltjes sė dinjitetit tė shqiptarėve, e kreu dje Saikeq Tahiri deputeti i pa mandatuar i Partisė Socialiste. Saikeqi u angazhua qė nė orėt e para tė mėngjesit pėr tė siluruar flet-rrufenė e radhės kundėr qeverisė, duke pėrdorur si argument bazė pėr kėtė, pėrmbytjet e ditėve tė fundit nė zonėn e Nėnshkodrės dhe Lezhės. Nė mungesė tė thellė tė ēdo sensi pėrgjegjshmėrie dhe morali, Edvini urdhėron Saikeqin tė hedhė “shashkėn” e radhės nė drejtim tė qeverisė dhe masave tė marra pėr tejkalimin e situatės sė rėnduar nė veri tė vendit.
Sigurisht menaxhimi i shkėlqyer dhe pėrqendrimi i forcave dhe potencialeve shtetėrore nė zonat e rrezikuara, nxorėn “bllof” falangat e ēmendura majtiste qė u ngazėllyen nga mėngjesi deri nė darkė, pėr kosto tė jetėve njerėzore, nė mėnyrė qė plani i tyre fatzi rrugėve tė Shqipėrisė, pėr tė rrėzuar qeverinė, tė kishte njė paragraf mė shumė, por qė nė tė vėrtetė vė nė pikėpyetje dinjitetin e shtrenjtė tė shqiptarėve, me fatin e tė cilėve luan njė i ‘krisur’ mendor, i cili pas ēdo fatkeqėsie hedh vallen e vdekjes. Mbi vallen e vdekjes, Edvin Rama, duket se ka ndėrtuar karrierėn e tij tė dogmave politike, tė papėrgjegjshmėrisė nė rritje dhe qė nė kėtė mėnyrė po konfirmohet gjithmonė e mė tepėr si skizofrenik, porsa kohė uron dhe mallkon pėr fatkeqėsi, pėr morte njerėzore.
Njė veprim tė tillė mund ta bėjė vetėm njė kufomė politike e dekompozuar nė pikėn limite, qė nuk pyet pėr ndjenja njerėzore, siē ėshtė Edvin Rama dhe grupi malavitoz i pinjollėve tė bllokut, bashkė me adashėt e tij shpirtėrorė, me tė cilėt ndan momentet mė tė rėndėsishme intime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Tė dekompozuarit e PS, vazhdojnė tė luten pėr morte dhe pėr fatkeqėsi kombėtare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: