NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edvin Rama dėshmon sėrish urrejtjen ndaj shkodranėve, pėrhap panik pėr digat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Edvin Rama dėshmon sėrish urrejtjen ndaj shkodranėve, pėrhap panik pėr digat   Fri Jan 08, 2010 5:28 am

Rama dėshmon sėrish urrejtjen ndaj shkodranėve, pėrhap panik pėr digat

Zėdhėnėsja e Partisė Demokratike, Erla Mėhilli ka akuzuar kreun e opozitės, Edi Rama se po pėrhap panik nė Shkodėr pėr pėrmbytjen. Me anė tė njė deklarate pėr mediat Mėhilli u shpreh se "Edvin Kristaq Rama, po pėrdor veglat e tij duke i ndėrsyer pėr tė marrė nė telefon qytetarė tė ndryshėm nė Shkodėr pėr t'i thėnė se digat janė nė rrezik ēarje. Partia Demokratike i thotė kėtij paranojaku se digat janė nė siguri tė plotė, se nivelet e tyre janė tėrėsisht tė kontrollueshme dhe se paniku qė pėrpiqesh tė hapėsh nė Shkodėr tregon vetėm urrejtjen tėnde ndaj kėtij qyteti qė ka ditur tė pėrgjigjet gjithmonė siē ti e meriton", u shpreh zėdhėnėsja e Partisė Demokratike. Prej ditėsh Partia Socialiste po pėrhap panik tek qytetarėt nė zonat e pėrmbytura duke propaganduar nėpėrmjet metodave tė ndryshme mundėsinė e ēarjes sė digave, nė njė kohė kur tė gjithė specialistėt e hidrocentraleve shprehen se digat janė shumė tė sigurta. Situata nė Qarkun e Shkodrės paraqitet mė e qėndrueshme gjatė ditės sė djeshme pavarėsisht shtimit tė prurjeve nga shkrirja masive e borės nė zonat verilindore. Shtabi i Emergjencės Civile nė vendngjarje vazhdon tė menaxhojė situatėn duke evakuuar banorėt dhe gjėnė e gjallė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Edvin Rama dėshmon sėrish urrejtjen ndaj shkodranėve, pėrhap panik pėr digat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: