NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PS, nėn kthetrat e autoritarizmit provincial, lidershipi pėrcaktohet nga oligarkia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: PS, nėn kthetrat e autoritarizmit provincial, lidershipi pėrcaktohet nga oligarkia   Sat Mar 08, 2008 8:33 pm

Deputeti majtist Petro Koēi ka shigjetuar dje lidershipin e PS-sė, Edi Rama pėr autoritarizėm provincial nė drejtimin e partisė. Duke u shprehur kundėr politikės sė ndjekur nga Rama nė formatimin e partisė, Koēi vuri nė dukje se ai e ka pllakosur PS-nė nėn autoritarizmin e tij provincial dhe lidershipi nuk pėrcaktohet mė nga vullneti i pėrfaqėsuesve tė partisė, por nga oligarkia. “PS ėshtė mbėrthyer nga autoritarizmi provincial dhe lidershipin e saj e pėrcakton jo me socialisti i thjeshtė, por oligarkia”, tha Koēi. Ai vuri nė dukje se ka ardhur momenti qė e majta shqiptare tė ribėhet, te rithemelohet. “E majta kėrkon drejtues mirėfilli tė majtė. Tė djathtėt nė drejtimin e sė majtės pėrbėjnė problemin themelor politik dhe organizativ tek spektri aktual i opozitės”, shtoi Koēi. Sipas tij, orientimi kundėr autoritarizmit dhe pėrvijimi i njė politike nė favor tė shtresave tė gjėra pėrbėjnė drejtime kryesore tė ribėrjes sė tė majtės nė Shqipėri. “Nė SHBA , Senatorja Klinton nuk e kishte tė vėshtirė tė deklaronte nė Ohajo se “Amerikėn e kanė bėrė amerikanėt e thjeshtė”, tha ai. Ndėrkohė qė Koēi shtoi se zhvillimet e fundit nė raportet PS-LSI nuk duhen parė mė shumė si ‘pėrēarje dhe humbje uniteti’ por si shanse qė e majta tė gjejė vetveten.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
PS, nėn kthetrat e autoritarizmit provincial, lidershipi pėrcaktohet nga oligarkia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: