NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sheiku Edi Rama nuk i ndėrpret pushimet, “pėrballon” emergjencėn me Mrikat e PS-sė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Sheiku Edi Rama nuk i ndėrpret pushimet, “pėrballon” emergjencėn me Mrikat e PS-sė   Wed Jan 06, 2010 7:22 am

Sheiku Edi Rama nuk i ndėrpret pushimet, “pėrballon” emergjencėn me Mrikat e PS-sė
06-01-2010 / Sheiku Edi Rama nuk i ndėrpret pushimet, “pėrballon” emergjencėn me Mrikat e PS-sė

Njė nga risitė qė na pruri viti 2010 ėshtė politikė bėrja nga Burxh Al Arabi i Egjiptit nga sheiku i bashkisė, Edvin Kristaq Rama. Pėrmbytjet nga hapja e portave tė hidrocentraleve dhe baticat detare nė veri tė vendit janė fatkeqėsi e madhe natyrore, dhe padyshim nė kėto raste duhet tė bashkohen tė gjithė, duhet tė hidhen pas inatet politikės sepse fenomenet natyrore janė tė rrezikshme pėr tė gjithė. Por nė kėtė emergjence na shtohet edhe qasja miopike e xhon-socialistėve, qė kryesohen nga sheiku luksoz Edvin Rama.
Nuk ka asgjė tė keqe tė pranojnė se nuk na mungojė aspak prezenca e faraonit tė socialistėve nė tė pėrditshmet shqiptare kėto ditė festash. Megjithatė pėr tė na nxirė faqen siguroi njė intervistė shqip nga parajsa e Sharm El Sheikut, ku bėn njė i nxehtė qė kalon 30 gradė, Edi Rama dėrgoi mesazhin se duhej patjetėr tė baltosni qeverinė me pėrmbytjet dhe baticat qė natyra ka nėnshtruar pėr t’u zgjidhur. Pasi kaloi nga ura e Senės nė saunat e nxehta tė Egjiptit shkoi nė Dubai pėr t’u shastisur krejt nga kullat 800 metroshe. Nuk ka faj sepse tė gjorit iu kujtuan kullat e Fidelit nė mes tė Tiranės,.
Ndėrkohė krahasimi mes politikės sė vjetėr socialiste ku ish-kryeministri Nano vallėzonte nė Buzukė tė Greqisė kur Shqipėrinė e kaploi tragjedia e tė mbytyrve nė det; po ashtu politika e re e Edvin Kristaq Ramės shėtit paqshėm mė eunukėt e tij nė piramidat e faraonėve dhe nė sajnat e shkretėtirės sė Dubait, kur Shqipėria veriore po pėrballet me aktualitetin e pėrmbytjeve natyrore.
Nė kėtė situatė emergjente, Edi Rama, i cili nuk do tė prishė rehatin e pushimeve tė tij, megjithatė, nuk ka ngelur pa bėrė politikė me gratė e oborrit tė tij. Mrikat e PS-sė, njė herė Armela Imeraj dhe njė herė Mimi Kodheli, dolėn dje, dhe siē duket kishin ngatėrruar SMS-tė e mbėrritura nga Burxh Al Arabi, sepse herė flisnin pėr Dritanm Priftin dhe herė pėr pasaportat, por aspak pėr situatėn emergjente. Ah, po. Diku Armela pėrmendi njė FNSH virtuale tė opozitės, qė sipas dhe vetėm Armelės, ėshtė nė ndihmė tė banorėve tė zonave tė pėrmbytura, por qė duket se ishte njė sajesė aty pėr aty nga altorporlanit i Edi Ramės, sepse prej dy ditėsh, as Namik Dokle e Tom Doshi, nuk po duken mė nė ekranet e televizioneve, e jo mė tė mendohet se mund tė shihen nė zonat e pėrmbytura, ku Armela, sheh ėndrra me FNSH-ėra. Dukshėm, ndaj edhe dje, i kishte ngelur radha Armelės, qė tė vazhdonte nė rrugėn e Namik Dokles...
Mirėpo siē dihet pėrvoja me menaxhimin e zi tė pėrmbytjeve nuk ėshtė e re pėr kryetarin e bashkisė sė Tiranės, pasi kjo u pa qartė nė papėrgjegjshmėrinė totale nė pėrmbytjen e nėntorit tė 2002 nga Komuna e Parisit deri nė Tiranėn e re. Ndėrkohė, sa herė bie shi, Tirana ka aftin e keq tė pėrmbytet rregullisht, jo vetėm te Komuna e Parisit, por edhe te “7 Xhuxhat”, sepse Edi Rama ka dhėnė leje pa kritere ndėrtimi, mbi kolektorė, qofshin ata tė ujėrave tė bardha apo tė zeza.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Sheiku Edi Rama nuk i ndėrpret pushimet, “pėrballon” emergjencėn me Mrikat e PS-sė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: