NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fakti/Edvin, askush nuk mund tė fshehė jetėn e vet, megjithė provat pėr dhunė e perversitete familjare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Fakti/Edvin, askush nuk mund tė fshehė jetėn e vet, megjithė provat pėr dhunė e perversitete familjare   Sat Jan 02, 2010 2:40 am

Fakti/Edvin, askush nuk mund tė fshehė jetėn e vet, megjithė provat pėr dhunė e perversitete familjare
30-12-2009 / Edvin, askush nuk mund tė fshehė jetėn e vet, megjithė provat pėr dhunė e perversitete familjare

Edvin Rama nuk mundet t’i shmanget hantikapit tė tij, lidhur me raportet qė ai ka ndėrtuar me femrat e jetės sė tij. Me gjithė sforcot e shumta, edhe Edvinatike, Edvin Rama nuk po mundet, qė nuk po mundet t’i ikė, apo fshihet “tė kaluarės” me femrat, qė kanė zėvendėsuar njėra-tjetrėn nė jetėn e tij.
Nė kėto kushte, jo aq pėr ta bėrė tė njihet mė pak i vrarė nė ndėrgjegjen e tij, se sa pėr njė imponim tė imazhit, qoftė edhe me dhunė Edvinatike, njė e pėrditshme, ka marrė pėrsipėr tė ushtrojė presion mbi lexuesit e saj, qė tė pranojnė Edvin Ramėn, jo si ai ėshtė nė realitet, nė raport me femrat, po si ai do tė donte kjo gazetė, tė ishte. Njė intervistė e ish-vjehrrės (zyrtare) tė Edvin Ramės, u ribotua dje, pas botimit tė parė tė saj mėse 9 muaj mė parė. Megjithėse, diku nga mesi i muajit mars tė kėtij vitit, e njėjta intervistė e pėrgatitur nga Edvin Rama me ish-vjehrrėn e tij (zyrtare), “gjalloi” tek e njėjta gazetė, ajo nuk dha efektet e pritshme tė ideuesve tė saj. Sepse, nėse pretendohej nė mars tė vitit 2009, qė nė prag tė zgjedhjeve tė qershorit, Edvin Rama tė shfaqej njė bashkėshort i mirė, sepse kėtė mendim kishte edhe ish-vjehrra e tij (zyrtare) - qė edhe votėn e deklaroi pro tij - u mor vesh, se mė 28 qershor 2009, Edvin Rama u votua pėr tė qėndruar nė opozitė edhe pėr sjelljet e tij me femrat e jetės sė tij. Nuk dihet saktėsisht, nėse Marie Makoēi, ish-vjehrra (zyrtare) e Edvin Ramės, votoi vėrtetė “pro”, ish-dhėndrit (zyrtar) tė saj, por dihet, se edhe nėqoftėse ish-vjehrrat (jozyrtare) me mbiemra respektivė Magjistari apo Fico, kanė votuar edhe ato mė 28 qershor 2009 “pro” Edvin Ramės, nga ana tjetėr dihet me shumė siguri se janė me qindra e mijėra gra tė tjera, qė megjithėse nuk kanė qenė nė listėn e ish-vjehrrave (zyrtare e jozyrtare) tė Edvin Ramės, bashkė edhe me vajzat e tyre, por pėr mė tepėr edhe pėr vajzat e tyre, kanė votuar “kundėr” Edvin Ramės nė 28 qershor 2009. Dhe kėto vota “kundėr”, qė e lanė Edvin Ramėn nė opozitė, nuk kanė qenė “kundėr”, pse Edvin Rama u sforcua Edvinatikisht pėr tė “blerė” “imazhin”, nuk kanė qenė as “kundėr”, pėr inat tė mEdvinave qė e shisnin “djallin” pėr “engjėll”, por kanė qenė “kundėr”, pėr njė gjė sa tė thjeshtė aq edhe njerėzore... Ato vota, e sigurt qė kanė qenė kundėr, pse ato gara e vajzat e tyre kanė shprehur “kundėrshtinė” e tyre, ndaj sjelljeve tė Edvin Ramės, i cili akuzon bashkėshorten pėr lidhje me babanė e tij, nuk njeh djalin, sepse e paimagjinueshmja shkon nė kufijtė e cilėsimit tė tij, si djalin e babait tė tij. Votat e qindra e mijėra grave e vajzave nė 28 qershor 2009, ishte “kundėr” Edvin Ramės, sepse ato gra e vajzat e tyre, ishin kundėr sjelljeve tė kandidatit pėr kryeministėr, i cili e quan sjellje “trendy” ekspozimin e vetes dhe tė dashurės sė tij lakuriq nė plazhe publike, apo apo, t’i mohojė “kafshatėn” djalit tė tij, sepse e ka bindje se djali i tij, nuk ėshtė i tij, por ėshtė i babait tė tij.
Edvin Rama i di tė gjitha kėto. Jo vetėm kaq, por ai edhe e ka marrė edhe mesazhin pse u votua nė 28 qershor “pro” qėndrimit tė tij nė opozitė.
Pėr pasojė, sado qė tė mundohet tė lodhet e stėrlodhet, tė botojė e ribotojė intervistat e tij me ish-vjehrrat (zyrtare apo jozyrtare), apo t’i falė shtėpi Marie Makoēit, nė kėmbim tė pėrpjekjeve dhe kontributit tė saj pėr pėrmirėsim e imazhit tė ish-dhėndrit tė saj (zyrtar), apo, apo t’ju falė shtėpi edhe ish-vjehrrave (jozyrtare) me mbiemrat repsektivė Magjistari e Fico, Edvin Rama, nuk do tė arrijė asnjė rezultat mė shumė, se sa njė humbje kohe.
Edvin Rama, nė mos nuk e ka kuptuar, duhet ta kuptojė sa mė shpejt se nuk blihet “imazhi” me intervista tė sajuara vetė me ish-vjehrrat dhe se as nuk mund tė blihet ky “imazh” me dhurime shtėpish pėr ish-vjehrrat, sepse janė me qindra e mijėra jo ish-vjehrra tė tij, qė mė shumė se sa presionit mEdvinatik, i besojnė disa parime, pėr tė cilat kanė bindjen e tyre, qė Edvin Rama nuk ka lidhje, ndaj edhe duhet ndėshkuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Fakti/Edvin, askush nuk mund tė fshehė jetėn e vet, megjithė provat pėr dhunė e perversitete familjare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: