NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Besnik Bare , djali i njė ish-kryetarit tė "Degės Puneve te Brendshme"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Besnik Bare , djali i njė ish-kryetarit tė "Degės Puneve te Brendshme"   Mon Dec 21, 2009 7:21 am

Besnik Bare , djali i njė ish-kryetarit tė "Degės Puneve te Brendshme"
Kryetari i PS se Tiranes dhe numri dy ne listen e kandidateve per deputet ne Tirane Besnik Bare, djali i nje ish-kryetari te "Deges Puneve te Brendshme", demostron ne emisionin "Opinion", se perse u atakua ligji "Per hapjen e dosjeve"

Per ata antare te AF me moshe nen 30 vjeē:
Ne ēdo rreth te Shqiperise (dikur Shqiperia ishte e ndare ne 26 rrethe, ne mos gaboj) Ministria e Brėndshme dhe Sigurimi i Shtetit kishin nga nje degė, filial, divizion operacional, qe ishte "Dega e Puneve te Brendshme".
DPB merej me pėrgjimin e qytetareve ne rrethin perkates, arrestimet, hetuesine, turturen, padine, denimin me burg, egzekutimin e te denuarve me vdekje dhe varrosjen e tyre ne vende sekrete.
DPB merrej me internimin dhe persekutimin e familjeve te te denuarve politik.
DPB realizonte mbushjen e burgjeve "Kampe Pune" me "puntore pa pagese" (p.sh. Per te aritur planin e nxjerrjes se mineraleve ne vitin 1975 Partia mendonte se duheshin edhe 2600 te burgosur te rinj. Nga ky numer DPB te rrethit Shkoder i ngarkohej detyra qe te burgoste 200 qytetare brenda 6 muajve te ardhshem. DPB qe kishte nje liste me emrat, per te tilla raste, e realizonte "normen" 5 muaj para afatit ).

Pra shkurt. Ēdo antar i DPB ishte pak a shume nje kriminel.
Kryetari i DPB ishte Kryekriminel.Sot ne enisionin "Opinion" te Blendi Fevziut, ne nje moment te caktuar Edi Paloka i thot Besnik Bares:
- Sapo me erdhi nje SMS nga votuesit e qarkut Lezhe, te cilet me thone se babai yt ka qene kryetar i DPB.

Besnik Bare i pergjigjet me ate strategji qe PS perpunoi dhe kishte, kur dergoi ligjin per "Hapjen e dosjeve" tek Gjykata Kushtetuese e Fehmi Abdiut:

-Vertet babai im ka qene kryetar i DPB, por tek e fundit kete e dinin te gjithe.
Me te rrezikshem ne ate sistem ishin spiunet, qe nuk i njihte njeri.

Paloka: - Si ore qenkan spiunet me te rrezikshem se oficeret e sigurimit???!!!
Yt atė ka qene kriminel, jo thjesht i rrezikshem.

Bare: - Familjaret e tu kane qene spiun.


Pra me mos hapjen e dosjeve, i lind e drejta ēdo kujt ti thotė cilitdo spiun ose bir spiuni.
I ofenduari edhe po te doje te mbrohet nga kjo shpifje/akuze morale, nuk mundet pasi dosjet jane te mbyllura.
Ne fund detyrohet te bej ate qe beri Paloka.
Perpak sa nuk i iku petlla dhe desh na e rrahu shoqen Besnik para kamerave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Besnik Bare , djali i njė ish-kryetarit tė "Degės Puneve te Brendshme"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: