NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES   Thu Nov 19, 2009 2:28 pm

Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES i cili e ka humbur rrugen qe ne oborr te shtepise tij dhe i duhet nje navigator satelitore qe tia gjeje rrugen atij per ne parlament madje edhe ke bashkia se me sa duket as punen e tije si kryebashkiak spo e ben dot. Keshtu qe eshte fakt me prova se dy karrike per nje pushtetare jane shume. Po sikur te ishte edhe kryeminister. Do me thene ai do ishte( polici,gjygjtari edhe shkopi) E ku do shkojme ne me mendjen e EDVIN PASHAJT. Ne europe jo se se jo por as ne grope smund te shkojme. Vetem xhaxhi ENVERI na mungon pastaj. Q e me kete rast ju bej thirrje te gjithe shqipetareve. Neser tregoni EDI RAMES se cfare mendoni per zgjedhien qe ai ka bere.


Edituar pėr herė tė fundit nga Aresi nė Sun Nov 22, 2009 4:12 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES   Thu Nov 19, 2009 2:29 pm

Me vjen keq qe deputetet socialiste qe kane fituar te drejten per te perfaqesuar ate pjese te popullsise qe i votoi nuk i perfaqesojne ata ne parlament. Debatet politike duhet te zhvillohen nga nje tavoline e perbashket e jo dikush nga rruga e dikush nga prapa kangjellave te kryeministrise.Mos paraqitja ne parlament e deputeteve socialiste i jep mundesine pozites qe ta perdore si arsyeje pse shqiperia qe doli nga totalitarizmi 2o vjet perpara nuk ka arritur aq sa ka arritur nje shtet si Maqedonia apo Mali i Zi qe skane me teper se 10 vjet qe fituan panvaresine.Sa per zgjedhjet edhe ne afganistan u kontrolluan te tera kutite e votimit.Kabineti ministror ne shqiperi perbehet nga personalitete te cileve ndershmeria dhe integriteti ju ka vene ne dyshim nga prokuroria dhe media me fakte dhe pa fakte. Madje deri ne fakte te pakontestume nga personat e perfshire ne to e perseri vazhdojne te jene ne poste. Eshte per te ardhur keq qe ketu ka shume produkte mitingjesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES   Thu Nov 19, 2009 2:32 pm

Bojkoti erdhi si rjedhim e:Hyrjes se PS-se ne zgjedhje me program 1000 faqe qe nuk egziston.Sulmit ndaj aleateve te saj e shkaterimit total te tyre.I perdorimit te Uni-t pa kufi.Mohimit te mijra firmave te anetareve te komisioneve lokale e qendror.Mohimit te certfikuesve Evropian e Amerikan. Lufta per kariken e PS-se.Shperfytyrimit te Statutit te PS-se.Humbjes se shumices ne Keshillin Bashkiak Tirane. Kongreseve me dyer te mbyllura.Asambleve me dyer te mbyllura. Demostratave ne salla teatri.Shqiptaret me 28 Qershor,votuan te veshur si zoterinj,duke e kthyer voten e tyre ne vendim.Dhe thane: Ne votuam te veshur si zotrinj me 28 qershor dhe ta dhame mandatin e humbjes.Tani duam qetesine tone e pergjegjesi.E ne shumica e shqiptareve nuk kemi luajtur mendsh,qe te degjojme ere kapsollesh,per xhaketen,kollaren, tavolinen dhe karriken e dikuj.- Jam i detyruar te mendoj se ne kohen qe shqiptaret hyne ne ambasda ne 1990,po sikur te kish qene ky sekretari i pare,sa do kishin ngelur ne kangjella.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kutite jane pallavra pa esence te EDVIN RAMES
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: