NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pėr zgjedhjet flet njė raport zyrtar, nuk janė konstatuar parregullsi”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Pėr zgjedhjet flet njė raport zyrtar, nuk janė konstatuar parregullsi”   Fri Nov 06, 2009 5:05 am

Pėr zgjedhjet flet njė raport zyrtar, nuk janė konstatuar parregullsi”
06-11-2009
Kreu i qeverisė pret nė takim reporterėt e Komisionit Europian

Pėrfaqėsuesit e Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės shprehen se i qėndrojnė plotėsisht raporteve tashmė tė publikuara nga faktori ndėrkombėtar pėr zgjedhjet, pėrfshi edhe vėzhguesit e dėrguar nga KE, dhe se nuk ka nevojė qė tė diskutohet mė pėr kėtė ēėshtje nė raportin qe ata po pėrgatisin

Kryeministri Sali Berisha priti dje nė njė takim Reporterėt e Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės, Jaako Laakso dhe David Ėilshire. Reporterėt Laakso dhe Wilshire e uruan kryeministrin Berisha pėr zgjedhjet e pėrgjithshme parlamentare tė 28 qershorit dhe fitoren e koalicionit qeverisės nė kėto zgjedhje. Mė tej, reporterėt i bėnė me dije Kryeministrit se, pas pėrfundimit tė zgjedhjeve parlamentare, vizita e tyre ėshtė njė vizitė rutinė, pėr tė shprehur gatishmėrinė e Asamblesė Parlamentare tė KE-sė pėr tė ndihmuar dhe pėr tė dhėnė mbėshtetjen e saj pėr Shqipėrinė, pėr ēėshtje me interes tė pėrbashkėt.
Kryeministri Berisha i falėnderoi reporterėt pėr vizitėn, duke u shprehur gatishmėrinė e qeverisė shqiptare pėr tė vijuar bashkėpunimin e ngushtė me Kėshillin e Evropės dhe Asamblenė Parlamentare.
Nė takim u diskutua pėr situatėn pas-zgjedhore nė vend. Kryeministri Berisha u bėri me dije reporterėve tė Kėshillit tė Europės se zgjedhjet parlamentare ishin zgjedhjet mė tė mira tė zhvilluara nė Shqipėri, gjatė gjithė periudhės sė tranzicionit, me infrastrukturėn mė moderne tė teknologjisė sė lartė tė informacionit, me kuadrin ligjor tėrėsisht tė ri, tė hartuar dhe miratuar me konsensus tė gjerė mes mazhorancės dhe opozitės dhe se Ėatchdoog-u i zgjedhjeve konfirmon se nuk ka pasur parregullsi pėr sa i pėrket procesit tė numėrimit apo nxjerrjes sė rezultatit. Pėr sa i pėrket kėrkesave tė opozitės nė vend pėr rinumėrim, nė takim u theksua se, nė asnjė rast, politika nuk mund tė ndėrhyjė pėr tė ndryshuar vendimet e gjykatave.
Kryeministri Berisha i falėnderoi reporterėt pėr mbėshtetjen e vazhdueshme tė Asamblesė Parlamentare dhe Kėshillit tė Europės ndaj Shqipėrisė dhe i siguroi pėr vendosmėrinė e qeverisė pėr tė vazhduar kėtė bashkėpunim tė ngushtė.
Pėrfaqėsuesit e Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės u shprehėn se i qėndrojnė plotėsisht raporteve tashmė tė publikuara nga faktori ndėrkombėtar pėr zgjedhjet, pėrfshi edhe vėzhguesit e dėrguar nga KE, dhe se nuk ka nevojė qė tė diskutohet mė pėr kėtė ēėshtje nė raportin qe ata po pėrgatisin.
Nė takim u diskutuan edhe ēėshtje qė kanė tė bėjnė me zhvillimet nė rajon.
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Pėr zgjedhjet flet njė raport zyrtar, nuk janė konstatuar parregullsi”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: