NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nano: Rama ka bėrė marrėveshje pėr tė ndarė pushtetin me Berishėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Nano: Rama ka bėrė marrėveshje pėr tė ndarė pushtetin me Berishėn   Thu May 21, 2009 4:41 am

Nano: Rama ka bėrė marrėveshje pėr tė ndarė pushtetin me Berishėn
Ish lideri i socialistėve: PS, ėshtė shndėrruar nė tranvestit politik

-Jeni deputet nė tė gjitha legjislaturat, keni transformuar Partinė e Punės, humbėt zgjedhjet e 20005. Do tė jeni mė tej deputet?

Nuk besoj pasi mė pėrmendėt disa kulme tė kontributit tim politik tė sė majtės. Pasi pėrmendet kontributet qė evokuat, do tė kontestoja menjėherė atė qė e paraqitėt si dilemė. Nuk besoj se veprimtaria ime politike apo kontributi qė ende nuk ka sosur pėr tė majtėn dhe tė gjitha forcat progresiste qė punojnė pėr integrimin e vendit nė botėn euroatlantike do tė ndėrpritej nė qenien ose jo nė listėn e radhės. Nuk besoj se kjo ėshtė njė gjė e papritur pėr opinioni publik. Kjo nuk ndryshon asgjė nė aktivitetin e derimėsotėm. Nuk e kam lidhur aktivitetin tim me karrigen e deputetit. Vazhdoj tė jem i preokupuar pėr fatet e familjes sime politike. Duke shkuar nė tė gjithė aktivitetet me dhe pa pjesėmarrjen nė seanca qė janė pasoja qė kanė ndodhur nė 20005 dhe gjatė katėr vitesh me PS, e cila jo vetėm u ble nga kryetari i Bashkisė sė Tiranės, por dhe u degradua e u deformua. Iu fshi memoria nga arkivi i eksperiencės qeverisėse.
Tashmė po transformohet nga pikėpamja me njerėz pa identitet dhe nuk kanė rekord nė administrim publik tė shtetit dhe tė qeverisjes dhe mė nė fund siē e kam thėnė, nuk mund tė ndėrpres aktivitetin tim politik, nuk mund tė mos i kushtoj vėmendje zhvillimeve politike edhe nė PS vetėm e vetėm nga karrigia parlamentare apo nga salla e Kuvendit. Nuk besoj se kjo qė po ndodh me listat e pėrfaqėsuesve tė PS, ėshtė i vetmi akt i vėrtetė pas mangėsisė publike i politikės pėrkulėse tė mbyllur pas perdeve tė interesave aspak pėrfaqėsuese qė Rama ka ushtruar nė PS deri mė sot. Fakti qė u shty deri nė sekondat e fundit, prania ime me lista nuk lidhet fare me njėra-tjetrėn, nuk po bėhen detyrat politike tė partisė mė tė madhe ndaj publikut, fakti qė edhe nė kėto minuta e gjithė selia e PS ėshtė nė kaos tė plotė, do tė thotė qė deri nė kėto ēaste tė fundit Rama nuk mund tė mos i tregonte kthetrat e veta qė e ka humbur kontributin e PS. Tani po vijnė produktet e Ramės nė lista, ka kaos. Po sjell ankthin e socialistėve. PS, nė kėto zgjedhje hyn nė mėnyrė kaotike. Ky informacion vjen nga socialistėt e vėrtetė qė mbeten nė kontakt me kryetarin e tyre historik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Nano: Rama ka bėrė marrėveshje pėr tė ndarė pushtetin me Berishėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: