NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KUSH DO FITOJE ZGJEDHJET E QESHORIT 2009 :E VERTETA APO GENJESHTRA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: KUSH DO FITOJE ZGJEDHJET E QESHORIT 2009 :E VERTETA APO GENJESHTRA   Tue Apr 07, 2009 6:42 am

KUSH DO FITOJE ZGJEDHJET E QESHORIT 2009 :E VERTETA APO GENJESHTRA:

Votusit ezgjedhjeve te qeshorit 2009,ndodhen perballe dy alternativave.
1) E VERTETA -- vota e popullit mundet te shkoje nga e VERTETA ,qe kryesohet nga grupimi i djathte politik i udhehequr nga Sali Berisha,I cili ka dhene prova qe din te qeverise popullin shipetare,drejte stabilizimit te sigurise kombetare ,rendit,ekonomisise dhe mireqenies se vendit te tij.
2)GENJESHTRA---- vota mund te shkoje nga GENJESHTRA qe kryesohet nga grupimi i majte i udhehequr nga ish sigurimi i PPSH, RAMA ,RUCI,DOKLE,GJINUSHI, KODHELI, mashtrimi I vitit 1997 se gjoja pssh do ju kthente 100% paret e humbura ne fajde, mashtrimi i 8 viteve te qeverise socialiste , rrenoi ekonomine shqipetare duke krijuar kaus dhe krim me bandat kriminale te krijuara nga pssh per te mashtruar popullin e vrare dhe te rrenua ekonominikish ,duke financuar nje grup mafiozesh te pssh ,shikohet qarte qe e majta mashtruse nuk shef interesat e popullit te varfer po shef intresat e mafies dhe te bizneseve te tyre te fituara ne 8 vitet qeverises te tyre 1997- 2005 .Nje mashtrim se gjoja kane ndryshuar ne emer te te rinjeve ,ne 97 mashtruan ne emer te idealit tani ne emer te rinise.
Vertet populli do votoje mashtrimin apo populli do te dije te dalloje mashtrimin nga e verteta???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
KUSH DO FITOJE ZGJEDHJET E QESHORIT 2009 :E VERTETA APO GENJESHTRA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: