NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PS: Meta ofendoi 5 majin me ambicjen pėr karrige

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: PS: Meta ofendoi 5 majin me ambicjen pėr karrige   Tue May 06, 2008 8:46 pm

PS: Meta ofendoi 5 majin me ambicjen pėr karrige


Partia Socialiste e ka cilėsuar deklaratėn e bėrė njė ditė mė parė nga kreu i Lėvizjes Socialiste, Ilir Meta, si njė shfaqje tė papėrshtatshme politike nė ditėn e kujtimit tė dėshmorėve. Reagimi i Partisė Socialiste vjen njė ditė pas deklaratės sė kreut tė LSI-sė, Meta, i cili nga varrezat e Dėshmorėve tė Kombit u shpreh se, "ky ėshtė njė 5 Maj shumė i veēantė, pasi ka ende tė freskėta ato plagė tė mėdha, tė hapura nė natėn e 21 Prillit nga liderėt e PS-sė dhe PD-sė, tė cilėt dhunuan Kushtetutėn e popullit shqiptar, Kushtetutėn qė populli shqiptar e votoi me referendum". Sekretarja pėr Shanset e Barabarta nė PS, Edlira Haxhiymeri, gjatė njė konference pėr shtyp theksoi se, "shkelja e ritualit tė 5 majit, pėr arsye krejt personale, qė lidhen me lojėn e vjetėr politike qė ka rifilluar zoti Meta, pa dashur t'ia dijė as pėr solemnitetin e njė pėrvjetori pėrkujtimor, na vė nė pozitė tė vėshtirė". "Ne i rishprehim keqardhjen tė gjithė qytetarėve shqiptarė, pėr mllefin qė i ka errur sytė aleatit tonė Ilir Meta", pėrfundoi Haxhiymeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
PS: Meta ofendoi 5 majin me ambicjen pėr karrige
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: