NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si gjithmonė, Gjinushi ėshtė kundėr reformave, por i druhet zgjedhės sė Edvinit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Si gjithmonė, Gjinushi ėshtė kundėr reformave, por i druhet zgjedhės sė Edvinit   Tue Apr 15, 2008 9:08 pm

Si gjithmonė, Gjinushi ėshtė kundėr reformave, por i druhet zgjedhės sė Edvinit
(15.04.2008)
Kryetari i Partisė Social Demokrate, Skėnder Gjinushi, deklaroi dje se “Cėnimi i institucionit tė Presidencės ėshtė cėnim i pavarėsisė sė Gjyqėsorit, dhe si e tillė ėshtė e papranueshme”. Sipas Gjinushit, “Presidenti nuk mund tė zgjidhet me njė shumicė mė tė dobėt sesa Avokati i Popullit, apo siē votohen ligjet pėr Gjykatėn e Lartė, pėr Gjyqėsorin nė tėrėsi, Prokurorinė apo kodet institucionale, tė cilat kontrollohen nga Presidenti i Republikes”. Ndėrsa mė tej ai shtoi duke thėnė se “shumica prej 84 votash, ėshtė e vetmmja mėnyrė pėr tė mos e vėnė Presidentin e REpublikės nėn kontrollin e Ekzekutivit”. “Aq tė pastudiuara dhe tendencioze janė ndryshimet e propozuara, saqė flitet pėr kundėrfirmosje dekretesh”, - ka pėrfunduar kreu i PSD, duke folur pėr ndryshimet nė Kushtetutė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
angnola

avatar

Numri i postimeve : 3
Join date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si gjithmonė, Gjinushi ėshtė kundėr reformave, por i druhet zgjedhės sė Edvinit   Tue Apr 15, 2008 10:47 pm

Gjinushi do behet kryetare i socialisteve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si gjithmonė, Gjinushi ėshtė kundėr reformave, por i druhet zgjedhės sė Edvinit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: