NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edi Rama fushatė shpifjesh dhe trillimesh pėr tė penguar dėmshpėrblimet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
avatar

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Edi Rama fushatė shpifjesh dhe trillimesh pėr tė penguar dėmshpėrblimet   Sat Mar 29, 2008 4:26 pm

Rama fushatė shpifjesh dhe trillimesh pėr tė penguar dėmshpėrblimet


Rroji: Shpėrndarja e kompensimit pėr Gėrdecin, transparente


Drejtori i Informacionit pranė Kėshillit tė Ministrave, Grid Rroji, ka reaguar dje ndaj pretendimeve tė kreut tė Partisė Socialiste, Edi Rama, sipas tė cilit, qeveria nuk po tregon transparencė nė shpėrndarjen e fondeve pėr familjet e prekura nga tragjedia e Gėrdecit. Nė kėtė kontekst, drejtori i informacionit pranė qeverisė sqaroi se qeveria do tė kompensojė tė gjitha dėmet e shkaktuara nga tragjedia e Gėrdecit dhe shpėrndarja e fondeve tė kompensimit ėshtė bėrė nė transparencė tė plotė. Rroji theksoi se qeveria ėshtė e hapur pėr tė lejuar Partinė Socialiste qė tė bėjė kontrollet e saj, pėr tė vėrtetuar se deklaratat qė kreu i PS bėn, janė trillime. "Kryetari i Partisė Socialiste, Rama, para se tė ndėrmarrė fushata tė tilla shpifjesh dhe trillimesh, tė ngarkojė Grupin e tij parlamentar pėr tė kontrolluar nė ēdo qindarkė fondin pėr tragjedinė e Gėrdecit dhe shpėrndarjen e tij", tha Rroji nė fjalėn e tij. Ndėr tė tjera, ai i bėri ftesė Ramės, nė cilėsinė e kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, tė mobilizojė fonde, donacione dhe dhurata nga Bashkia e kryeqytetit pėr banorėt e zonės sė Vorės. "Nė serialin e akuzave pėr tragjedinė e Gėrdecit, kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama, akuzoi qeverinė pėr vendimin e saj, i cili vendos transparencė tė plotė nė fondet e dhuruara pėr Gėrdecin, duke e quajtur atė si njė vendim tė padrejtė. Qeveria sqaron se ėshtė e vendosur tė kompensojė plotėsisht tė gjitha dėmet e shkaktuara nga kjo fatkeqėsi dhe nė njė kohė sa mė tė shkurtėr", theksoi drejtori i informacionit tė Kėshillit tė Ministrave. Mė tej, Rroji, nė emėr tė qeverisė, shprehu mirėnjohjen e thellė dhe falenderimet pėr tė gjithė individėt, organizatat dhe vendet mike, pėr ndihmėn dhe kontributin qė kanė dhėnė. "Pėrfshirja e tyre nė fondin e kompensimit tė banorėve tė zonės sė Bashkisė sė Vorės ka njė qėllim dhe vetėm njė: shpėrndarjen transparente tė tyre pėr tė gjithė banorėt dhe jo favorizimin e disave dhe harrimin e tė tjerėve", tha Rroji mė tej nė fjalėn e tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://newballkan.forumn.org
 
Edi Rama fushatė shpifjesh dhe trillimesh pėr tė penguar dėmshpėrblimet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: